تبلیغات

ماندگارترین سکانس سینمای ایران در سال ۲۰۱۶ +فیلم

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '

۱۳۹۵-۰۹-۲۵

ماندگارترین سکانس ۲۰۱۶ سینمای ایران

ابد و یک روز فیلمی به کارگردانی و نویسندگی سعید روستایی و تهیه‌کنندگی سعید ملکان محصول سال ۱۳۹۴ است. ابد و یک روز در طول نمایش مورد توجه عموم و منتقدین قرار گرفت و توانست ۹ سیمرغ بلورین (۶ سیمرغ در بخش اصلی، ۲ سیمرغ -بهترین فیلم و بهترین کارگردانی-در بخش نگاه نو و سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران) سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر را به دست آورد.

تعریف واژه «ابد و یک روز» در خود فیلم معلوم می‌شود. مرتضی (پیمان معادی) معنای این واژه قضایی را این‌گونه بیان می‌کند: «وقتی به مجرمی ابد می‌دهند، بعد از ۱۵ سال او می‌تواند تقاضای فرجام خواهی کند و از مدت حبسش کم کند. اما وقتی قاضی حکم ابد و یک روز می‌دهد دیگر امکانی برای کم کردن مدت حبس نیست. مجرم تا یک روز بعد از مرگش هم باید در زندان بماند.» این فیلم از تاریخ ۲۶ اسفند ۱۳۹۴ در سینماهای ایران اکران شده است.

فیلم روایت خانواده‌ای که درگیر مشکلات مختلفی همچون اعتیاد، تهی دستی، بیکاری و از همه مهم تر روابط عاطفی میان اعضاء خانواده می‌باشد و بدنبال رهایی از این مشکلات داستان‌ هایی در حین تدارک دیدن مراسم عروسی سمیه شکل می‌گیرد که منجر به اتفاقاتی و تغییراتی در رابطه افراد خانواده می‌شود.
 
بازی درخشان نوید محمدزاده در نقش محسن که فرزند معتاد خانواده است، یکی از کاراکتر های تاثیر گذار سینمای ایران در چند سال اخیر را خلق کرده است. سکانس زیر، یکی از سکانس های تلخ و تاثیر گذار این فیلم است که با بازی بی نظیر محمدزاده همراه است. بازی نوید محمد زاده در همین یک سکانس حداقل دو سیمرغ دارد.او چنان هنرنمایی خیره کننده ای دارد که تا سالها هر وقت صحبت از نقش یک معتاد بشود سریعا کاراکتر “محسن” در ذهن مردم تداعی میشود.
 

غم انگیز ترین سکانس ۲۰۱۶ سینمای ایران

دانلود این ویدئو 

در رابطه با این موضوع:

راستی! اپلیکیشن مجله مراحم را روی تلفن همراه خود نصب کنید و مطالب سایت را سریع تر دریافت کنید (اینجا را کلیک کنید)

' ); w.anetworkParams[ ad.id ] = ad; d.write( '

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار