تبلیغات

تعطیلی کلاس های درس در زمان نماز جماعت در مدارس

تعطیلی کلاس های درس در زمان نماز جماعت در مدارس

گروه اجتماعی: مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اقامه نماز ظهر و عصر در مدارس گفت: کلاس های درس در زمان نماز تعطیل و دانش آموزان برای حضور در نماز جماعت دعوت می گردند.

به گزارش خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا) از کرمان، محمد محسن بیگی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان امروز سه شنبه، 30 آذر در جلسه ستاد شورای اقامه نماز استان کرمان گفت: برای عدم حضور عده ای از دانش آموزان و همکاران در نماز جماعت مدارس یک طرح تحقیقاتی برای آسیب شناسی و علت یابی این امر در سطوح و مقاطع مختلف در حال اجرا می باشد.
وی به اقامه نماز ظهر و عصر در مدارس اشاره کرد و افزود: در ۳ هزار مدرسه در سطح استان کرمان نماز جماعت ظهر و عصر اقامه می شود که فقط در ۵۰ درصد آنها امام جماعت روحانی حضور دارد.
محسن بیگی بیان کرد: به واسطه رابطه عاطفی خوبی که دانش آموزان با مربی و امام جماعت برقرار کرده اند، سایر وعده های نماز را به جماعت اقامه می کنند، به گونه ای که در نماز جمعه نیز شرکت می کنند ضمن آنکه کلاس های درس در زمان نماز تعطیل و دانش آموزان برای حضور در نماز جماعت دعوت می گردند.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهارکرد: حق القدم امامان جماعت از سوی وزارتخانه برای ادارات کل آموزش و پرورش ارسال می گردد، قابل ذکر است که سال گذشته یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای این موضوع به کرمان پرداخت شده است که این بودجه را باید میان بیش از یک هزار امام جماعت برای یک سال تحصیلی تقسیم کرد.
وی تأکید کرد: در ارزیابی به عمل آمده، اکثر دانش آموزان به صورت فردی نماز خواندن را بلد می باشند، اما عامل انگیزشی باید برای شرکت در نماز جماعت وجود داشته باشد.

[ مشاهده متن کامل تعطیلی کلاس های درس در زمان نماز جماعت در مدارس در خبرگزاری قرآنی ایران ]

اخبار پیشنهادی:

تعطیلی کلاس های درس در زمان نماز جماعت در مدارس

رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار