تبلیغات

80 واحد فروشندگی غیر مجاز سم در کرمان پلمب شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، محسن کمال‌الدینی امروز در جلسه کارگروه سلامت استان کرمان اظهار‌داشت: 151 واحد فروشندگی غیر مجاز سم در استان کرمان وجود داشت.

وی با اشاره به اینکه با هماهنگی نیروی انتظامی برخورد با فروشندگی‌های غیر مجاز سم در استان در دستور کار قرار گرفت گفت: در حال حاضر 21 واحد فروشندگی غیر مجاز سم وجود دارد که 80 واحد فروشندگی غیر مجاز سم در کرمان پلمب شد و مابقی آن فصلی کار می‌کنند.

بیماری‌های قلبی بیشترین علت فوت در کرمان است

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا‌(س) کرمان گفت: بیشترین علت مرگ و میر در آذرماه امسال بیماری‌های قلبی بوده است.

محمدرضا نارویی افزود: آذرماه سال جاری برای 234 نفر مجوز فوت صادر شده است که از این تعداد 115 نفر مرد، 93 نفر زن و مابقی کودک بوده‌اند.

وی اظهار‌داشت: از مجموع فوت شدگان، 144 نفر بالای 60 سال، 38 نفر بین 40 تا 60 سال، 26 نفر زیر پنج سال و مابقی در گروه‌های سنی پنج تا 40 سال هستند.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا‌(س) کرمان گفت: بیشترین علت مرگ و میر به ترتیب مربوط به بیماری‌های قلبی، داخلی، تصادف، سرطان و کهولت سن بوده است.

جشنواره غذاهای سالم در رفسنجان آغاز به‌کار کرد

جشنواره غذاهای سالم در رفسنجان با حضور امام جمعه، فرماندار، مسئولین دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و جمعی دیگر از مسئولین صبح امروز 15 دی ماه در محل عمارت گلستان امین رفسنجان آغاز به‌کار کرد.

مدیر گروه جمعیت و سلامت خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در مراسم افتتاح این نمایشگاه اظهار‌داشت: به دنبال برگزاری بسیج ملی تغذیه در کشور از 15 آذر تا 15 دی، با همکاری امور بانوان فرمانداری و آموزش و پرورش و با همکاری رابطین بهداشت این جشنواره را برگزار کردیم.

پروین نخعی افزود: با توجه به اینکه در کشور ما مصرف لبنیات و سبزی از حد استاندارد آن پایین‌تر است این جشنواره با اولویت غذاهای سالم و غذاهایی که سبزی، میوه و لبنیات در آن بیشتر استفاده شده باشد، برگزار شده است.

انتهای پیام/


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار