تبلیغات

‌مرادی: نبود ترکی در داوری خلاء ایجاد می‌کند/ کمیته داوران اقتدار لازم را ندارد

مسعود مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد خداحافظی محسن ترکی از دنیای داوری اظهار کرد: با تجربیاتی که در زمان داوری و پس از آن کسب کردم، فکر می‌کنم غیبت ترکی می‌تواند در داوری خلاء ایجاد کند. دلیل خداحافظی را باید از خود ترکی جویا شد. مسئولان باید با این داوران صحبت کرده و در عین حال شأن داوران را حفظ کنند. امثال ترکی باید برای جوانان الگو باشند.

وی در پاسخ به این پرسش که «با توجه به رد شدن ترکی در تست الیت آسیا و صحبت‌های مربیانی چون دست‌نشان که گفت ترکی باید از داوری خدحافظی کند، آیا فکر می‌کنید این فشارها بر تصمیم ترکی مؤثر بود یا خیر؟»، گفت: مربیان خیلی احساسی صحبت می‌کنند، چون دنبال نتیجه‌گیری هستند. کسانی که در فوتبال هستند می‌دانند رسیدن به این جایگاهی که ترکی دارد خیلی دشوار است و هزینه زیادی دارد. این صحبت‌ها برای من بوده، ترکی هم تجربه کرده و داوران آینده هم خواهند شنید.

داور پیشین فوتبال ایران درباره مشکلات داوران نیز عنوان کرد: متأسفانه به داوران خیلی بها داده نمی‌شود و امسال هم پولی به آنها داده نشده است. شاید ترکی در هر جایی باشد مورد تقدیر قرار گیرد، اما داوران ما همه مظلومانه از میادین خداحافظی می‌کنند.

مرادی با بیان اینکه کمیته داوران جایگاه و اقتدار لازم را بین داوران ندارد، تصریح کرد: من خودم پیش‌تر عضو کمیته داوران بوده‌ام که خودم استعفا دادم و هر حرفی بزنم برای خودم نمی‌گویم. متأسفانه از پتانسیل‌های موجود در داوری کشورمان استفاده نمی‌شود. با همه احترامی که برای کمیته داوران قائل هستم، ببینید چه کسانی الان عضو کمیته داوران هستند و تصمیم‌گیری می‌کنند. کارشناسان داوری بسیار بزرگی داریم که می‌توان از نظرات آنها در کمیته داوران استفاده شود.

انتهای پیام/


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار