تبلیغات

بیش از 110 هزار تن سیب زمینی در استان گلستان تولید می‎شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، محمدرضا عباسی صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره وضعیت کشت سیب‌زمینی امسال در استان اظهار داشت: کشاورزان گلستانی از ابتدای فصل کشت تاکنون بیش از 3500 هکتار سیب‌زمینی کشت کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود تا پایان فصل کشت سطح زیر کشت به بیش از 4 هزار هکتار برسد که با این سطح زیر کشت 110هزار تن سیب‌زمینی تولید شود.

وی تاکید کرد: پارسال هم در بیش از 4200هکتار از زمین‌های گلستان کشت سیب‌زمینی داشتیم که 120هزار تن سیب زمینی تولید شد که بخشی از این سیب زمینی به کشورهای آسیای میانه و از طریق خط ریلی صادر شد.

عباسی تصریح کرد: با توجه به خشکی هوا، کشاورزان گلستانی استفاده از کود ازته و پتاسه خودداری کنند و در صورت بارش باران یا آبیاری اقدام به کودپاشی کنند.

معاون زراعت جهاد کشاورزی گلستان اظهار کرد: در صورت استفاده از کودها هم کشاورزان از کودهای زیستی و آلی استفاده کنند تا در کنار غنی کردن خاک از محیط زیست هم حفاظت شود.

وی تصریح کرد: برنامه‌های آموزشی متعددی امسال برای کشاورزان برای کاهش آلودگی زیست محیطی برگزار کردیم تا در کنار حفظ محیط زیست، افزایش عملکرد را هم در تولید محصول داشته باشیم.

معاون زراعت جهاد کشاورزی گلستان تاکید کرد:کودهای آلی سبب افزایش جمعیت میکروبی خاک می‌شود و جذب عناصر و راندمان خاک را بالا می‌برند.

عباسی افزود: این کودها می‌تواند در زمان کشت یا در حالت محلول پاشی مورد استفاده قرار گیرند.

انتهای پیام/


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار