تبلیغات

تعطیلی زمستانی مدارس همچنان در حال بررسی


تعطیلی زمستانی مدارس همچنان در حال بررسی – علی اصغر محمدی: بازنگری در تعطیلات مدارس امسال بیش از پیش احساس می شود، در این هفته مدارس ابتدایی کلانشهرها به علت آلودگی هوا چند روز تعطیل بود.

افزایش روزهای ناسالم برای همه گروه ها در پاییز و زمستان امسال موجب شد تا یک بار دیگر موضوع تعطیلات زمستانی با جدیت بیشتری از سوی سازمان حفاظت محیط زیست پیگیری شود. رئیس سازمان حفاظت محیط زیست 3روز پیش در مورد طرح تعطیلی مدارس در فصل زمستان و روزهای آلوده هوا گفت: «با آموزش و پرورش مذاکراتی را داشتیم و پیشنهادهای خود را ارائه کردیم، یکی از پیشنهادهای ما این بود که بخشی از تعطیلات تابستانی منتقل شود اما هنوز نتیجه قطعی را نداشته ایم.» معصومه ابتکار البته تأکید کرد که تصمیمات نهایی در مورد تعطیلی مدارس در زمستان به نظر وزارت آموزش و پرورش بستگی دارد و آنها نیز برنامه ریزی لازم را مورد توجه قرار می دهند.
پیشنهاد تعطیلی
موضوع ساماندهی تعطیلات مدارس و بازگشت تعطیلات زمستانی در همه سال های گذشته به صورت پراکنده مطرح بوده است اما تابستان امسال بود که رئیس سازمان حفاظت محیط با اعلام اینکه برای امسال تعطیلات دوهفته ای، سه هفته ای و حتی یک ماهه هم پیشنهاد شده موضوع را دوباره داغ کرد. البته پس از آن وزیر سابق آموزش و پرورش گفت که تعطیلی دوهفته ای مدارس یک پیشنهاد است و باید در کمیته مشترکی امکان اجرایی شدن این مسئله بررسی شود و هر زمان به نتیجه رسیدیم اعلام می کنیم. فانی از آموزش و پرورش رفت و نتیجه به مردم اعلام نشد. روز گذشته اما دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه تعطیلات به دلیل آلودگی شدید هیچ توجیه کارشناسی ندارد، از موافقت آموزش و پرورش با ساماندهی تعطیلات سخن گفت.
مهدی نویدادهم با اشاره آثار منفی تعطیلی مدراس به دلیل آلودگی هوا گفت: تعطیلات به دلیل آلودگی شدید هیچ مشکلی را حل نمی کند و هیچ توجیه کارشناسی …

[ مشاهده متن کامل تعطیلی زمستانی مدارس همچنان در حال بررسی در همشهری آنلاین ]

اخبار پیشنهادی:

تعطیلی زمستانی مدارس همچنان در حال بررسیلینک منبع


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار