تبلیغات

تبلیغات

خسارت تعطیلی مکرر مدارس به دلیل آلودگی هوا بر آموزش و پرورش


دریافت خبر : چهار‌شنبه 22 دی 1395 ساعت 16:6

سلامت نیوز : «مدارس به دلیل آلودگی هوا تعطیل شدند.»؛ در طول سال ها ی اخیر و به ویژه امسال مردم ما بارها این خبر را در طول فصل پاییز و زمستان شنیده اند و شاید برای آنها یک خبر تکراری باشد. البته تعطیل شدن مدارس به دلیل آلودگی هوا تصمیمی است که مسئولان به منظور مراقبت از سلامت دانش آموزان کشورمان اتخاذ کرده و در آینده نیز خواهند کرد. به عبارت دیگر شدت آلودگی هوا در کلانشهرها و تهران آنقدر زیاد است که در روزهای اضطرار راهی جز تعطیلی مدارس برای مسئولان باقی نمی گذارد اما اگر زاویه دیگری بخواهیم به این موضوع نگاه کنیم این سوال مطرح می شود که این تعطیل شدن مکرر مدارس – که اجتناب ناپذیر نیز هست – چه خسارت ها یی برای آموزش و پرورش، دانش آموزان و والدین آنها به دنبال دارد؟
**آسیب به یادگیری دانش آموزان
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آفتاب یزد، در همین باره، علیرضا سلیمی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در این خصوص معتقد است: آلودگی هوا علاوه بر آنکه سلامت مردم را به خطر انداخته و به اقتصاد کشور آسیب می زند از نظر علمی نیز به دانش آموزان ما خسارت می زند. به عبارت دیگر ابعاد خسارت بار آلودگی هوا را نباید تنها به سلامت مردم منحصر کرد. یکی از این ابعاد خسارت بار، تعطیلی مکرر و پی در پی مدارس است که این موضوع آسیب ها ی جدی در بخش آموزش وپرورش به همراه دارد و به کیفیت یادگیری دانش آموزان ضربه می زند. ابعاد این خسارت فوق العاده زیاد بوده و شاید هزاران میلیارد تومان بالغ شود. وی افزود: مسئولان مربوطه باید درخصوص آلودگی هوا پاسخگوی مردم باشند. اکنون گفته می شود که ذرات معلق ناشی از آلودگی هوا 50 سال زمان می برد تا …

[ مشاهده متن کامل خسارت تعطیلی مکرر مدارس به دلیل آلودگی هوا بر آموزش و پرورش در سلامت نیوز ]

اخبار پیشنهادی:لینک منبع


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار