تبلیغات

100 تروریست بوکوحرام در نیجریه کشته شدند

سخنگوی دولت کامرون از کشته شدن 100 تروریست بوکوحرام و صدها گروگان در عملیاتی گسترده در نیجریه خبر داد.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، عیسی چیروما بکاری سخنگوی دولت کامرون که کشورش رهبری نیروهای حافظ صلح در نیجریه را به عهده دارد، افزود: در جریان این عملیات بزرگ، 30 عنصر تروریستی بوکوحرام نیز بازداشت شدند و مناطق زیادی از اشغال این گروه آزاد شد.

چیروما بکاری که وزیر اطلاع رسانی کامرون نیز هست، تاکید کرد: این عملیات با هماهنگی کامل فرماندهی ارتش نیجریه صورت گرفت که درنتیجه حملات مکرر، تروریست های بوکوحرام به خاک کامرون صورت گرفته است.

سخنگوی ارتش کامرون در فوریه سال گذشته (بهمن/ اسفند 94) نیز از کشته شدن یکصد و 62 تروریست بوکوحرام خبر داده بود که در نتیجه آن پیشروی این گروه در داخل خاک نیجریه به ویژه مرزهای این کشور با مشکل روبرو شد.

محمد بوحاری رئیس جمهوری نیجریه نیز یک ماه پیش اعلام کرد که ارتش کشورش توانسته است، کنترل جنگل سامبیسا پایگاه سنتی بوکوحرام را به دست آورد.

در همین حال، چهار بمب گذار انتحاری از جمله دو زن در منطقه ای در شمال کامرون که همواره از سوی گروه های تروریستی هدف حملات سنگین قرار می گیرد، کشته شدند.

والی این منطقه گفته است که این افراد پیش از آن که عملیات خود را انجام دهند، ازپای درآمدند.

انتهای پیام/


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار