تبلیغات

روستاهای کردستان در بحث دینی با مشکل مواجه‌اند‌

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، فاطمه سهرابی چهارشنبه شب در نشست هم‌افزایی چهره‌های موثر و فعالان فرهنگی حوزه دین که با هدف بررسی راهکارهای ترویج و توسعه فعالیت‌های دینی در محل فرمانداری سنندج برگزار شد، اظهار داشت: جمعیت بانوان فرهیخته کردستان از دانشگاهیان و تمام اقشار مختلف مردم تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه جمعیت بانوان فرهیخته کردستان 50 نفر هستند گفت: در جمعیت بانوان فرهیخته کردستان افراد بسیار توانمندی حضور دارند و توانایی این را دارند که در هرجایی که نیاز به همفکری باشد و در موضوع فضای مجازی و تعمیم باورهای دینی از آنها استفاده کنیم.

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان خطاب به بخشداران شهرستان سنندج تصریح کرد: از ظرفیت بانوان فرهیخته استان در سطح روستاها استفاده کنند چون در حال حاضر در بحث دینی و خانواده در روستاهایمان واقعاً مشکل داریم.

وی گفت: افرادی توانمند در جمعیت بانوان فرهیخته کردستان حضور دارند که می‌توانیم آنها را به سطح روستاها بفرستیم و به افراد و خانواده‌ها مشاوره به صورت کاملاً رایگان ارئه بدهند اما باید بخشداران این بستر را فراهم کنند تا ما نیز بتوانیم قدم برداریم و واقعاً مفید کار کنیم.

سهرابی افزود: خواسته جمعیت بانوان فرهیخته کردستان از بخشداران سطح شهرستان سنندج این است که آسیب‌های اصلی منطقه خود را به تفکیک به ما ارائه بدهند تا ما نیز بر اساس آن برنامه‌ریزی داشته باشیم.

وی در پاسخ به اظهارات برخی از بخشداران و حاضرین در جلسه مبنی بر اینکه دستور کار جلسه به آنها ارئه نشده است اظهار کرد: بنده معتقد هستم صاحب فکر بودن نیازی به دستور کار ندارد.

پارک بانوان سنندج هیچ تابلوی ورودی ندارد

رئیس جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان با اشاره به بازدیدی که از پارک بانوان سنندج داشتند خاطر نشان کرد: این پارک، اسمش پارک بانوان سنندج است اما هیچ تابلوی ورودی ندارد.

ادارات خیلی به مسائل دینی توجه ندارند

در ادامه این نشست دبیر کارگروه تعمیق باورهای دینی جمعیت بانوان فرهیخته و گفتمان‌های بسیج استان با بیان اینکه در این چندین ساله جلسات زیادی برگزار شده است اظهار داشت: راهکار مهم بوده اما اجرائیات آن خیلی مهم‌تر است و کلا در حد حرف و جلسه و همایش اقدام کرده‌ایم و فقط در جا می‌زنیم.

عشرت عباسی با اشاره به فرموده رسول اکرم(ص) افزود: امربه‌معروف و نهی از منکر از واجبات دین است و این فریضه مهم نیز یک سری روش‌ها و راهکارهایی دارد که باید رعایت شود.

وی گفت: برای بانوان علاوه بر آموزش‌های حفظ بنیان خانواده، آموزش‌های بهداشتی و درمانی و مسائل و مطالب دینی بدون هیچ‌گونه تعصبات شیعه و سنی آموزش داده شده و سعی بر کاهش آسیب‌پذیری داشتیم.

دبیر کارگروه گفتمان‌های بسیج استان تصریح کرد: نوشتن مقالات در سایت تبیان، برگزاری هشت جلسه برنامه در صدا و سیمای مرکز کردستان در رابطه با بنیان باورهای دینی و اصالت خانواده و آموزش دین برای خانواده‌ها، گفت‌وگوی صمیمی با 150 نفر از خواهران در مسجد جامع سنندج از دیگر کارهای انجام شده برای بانوان بوده که می‌توان به آن اشاره کرد.

وی خطاب به فرماندار شهرستان سنندج گفت: مسئولین ما هیچ جدیتی در پوشش و ظاهر رعایت نمی‌کنند و در ادارات خیلی به مسائل دینی توجه ندارند چون اگر به باور دینی برسیم می‌دانیم که ظاهر و پوشش در صیانت و اصالت خانواده خیلی موثر است.

800 طلبه در حوزه‌های علیمه خواهران کردستان در حال تحصیل هستند

در ادامه این نشست نیز معاون مدیریت حوزه‌های علیمه خواهران استان کردستان اظهار داشت: حوزه‌های علمیه خواهران کردستان ظرفیت بالایی دارند که می‌توانیم در جهت توسعه فعالیت‌های دینی از آنها استفاده کنیم.

ظهره جباری افزود: در حوزه‌های علمیه خواهران استان کردستان 800 طلبه در حال تحصیل حضور دارند که 120 طلبه آن مربوط به شهر سنندج و 76 طلبه در قالب گروه‌های سه نفره تبلیغ فعالیت دارند.

وی گفت: در حوزه‌های علمیه خواهران استان کردستان بالای 300 طلبه فعال در حوزه فضای مجازی فعالیت دارند که هر ماه 10 نفر از این طلبه‌ها به عنوان طلبه برتر در حوزه فضای مجازی سطح کشور شناسایی می‌شوند.

انتهای پیام/


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار