تبلیغات

گوشت های فاسد در یکی از کارخانجات فرآوری گوشتی همدان کشف شد

گوشت های فاسد در یکی از کارخانجات فرآوری گوشتی همدان کشف شد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از همدان ؛ دکتر مهدی محسن حقیقی، رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان طی گفتگویی با اعلام مطلب فوق افزود: مقدار ششصد کیلو گرم قلوه گاه گوساله منجمد غیر قابل مصرف در یکی از کارخانجات فرآوری گوشتی در شهرستان همدان کشف و معدوم شد.

وی خاطرنشان کرد: با اعزام به موقع کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی این اداره به محل، مقدار ششصد کیلوگرم قلوه گاه منجمد گوساله فاقد هویت به دلیل تهیه و نگهداری در شرایط نامناسب و مشکوک به فساد پس از اخذ دستور قضایی و بررسی اولیه کارشناسان این اداره، ضبط موقت و سپس گوشت های منجمدجهت انجام بررسی تکمیلی تحویل آزمایشگاه مرجع شد.

این مسئول ادامه داد: پس از مشخص شدن قطعی نتایج آزمایش بر روی نمونه های ارسالی، محموله مذکور در معیت نماینده دادستانی پس از انجام مراحل قانونی از چرخه مصرف انسانی خارج و در محل تبدیل ضایعات کشتارگاه دام تبدیل به پودر گوشت گردید.

وی کنترل و نظارت بهداشتی بر تمام مراحل تولید، حمل و نقل و عرضه فرآورده های خام دامی را از وظائف مهم دامپزشکی دانست و تصریح کرد: اداره دامپزشکی شهرستان همدان در راستای تامین امنیت غذایی و پیشگیری از انتقال بیماریهای مشترک انسان و دام از طریق مصرف فرآورده های خام دامی آلوده با همکاری مراجع ذیربط با هرگونه اقدامی که سلامت مردم را به خطر می اندازد بدون هیچگونه اغماضی برخورد قانونی می کند.

رئیس اداره دامپزشکی شهر همدان در آخر گفت: کارخانجات تولید سوسیس،کالباس و همبرگر بایستی فرآورده های گوشتی مصرفی خود را از کارگاه های بسته بندی مجاز و تحت نظارت دامپزشکی با رعایت ضوابط بهداشتی، قرنطینه ای تهیه و تحت نظارت و کنترل بهداشتی مسئول فنی بهداشتی مسقر در کارخانه مصرف نمایند.

46


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار