تبلیغات

کمبود اعتبارات مانع اصلی تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی اردبیل است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خلخال، فریبرز صناعتی‌زاده صبح امروز در نشست با فرماندار شهرستان خلخال اظهار داشت: با توجه به شرایط و وضعیت اقتصادی کشور، در حال حاضر کمبود اعتبارات و منابع مالی مانع اصلی تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی و مدرسه‌سازی در سطح استان اردبیل است که در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز در کمترین زمان ممکن تلاش می‌کنیم این پروژه‌ها را عملیاتی و اجرایی کنیم.

معاون اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان اردبیل با اشاره به اجرای 20 پروژه مدرسه‌سازی و آموزشی در شهرستان خلخال بیان کرد: برای تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ها بیش از 4 میلیارد تومان هزینه می‌شود تا در زمینه تخریب و بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس این شهرستان اقدام شود.

وی گفت: از پروژه‌های در حال اجرای مدرسه‌سازی در خلخال تعداد 17 پروژه پیشرفت فیزیکی 30 تا 100 درصد دارند اما 3 پروژه کاملا تعطیل شده و با رکود مواجه است که انتظار می‌رود با تخصیص اعتبارات مورد نیاز زمینه برای بهره‌برداری از این پروژه‌های آموزشی با توجه به کمبود فضاهای آموزشی فراهم شده و بتوانیم زمینه تحصیل و حضور دانش‌آموزان را در این مدارس فراهم کنیم.

فرماندار شهرستان خلخال نیز در این نشست اظهار کرد: راکد و نیمه‌تمام بودن پروژه‌های مدرسه‌سازی و آموزشی در سطح شهرستان خلخال به دلیل نداشتن منابع مالی و اعتباری قابل قبول نبوده و انتظار می‌رود اداره کل نوسازی مدارس استان اقدامات جدی‌تری را در زمینه تکمیل این پروژه‌ها به کار بگیرد.

فریدون بابایی با اشاره به اجرای پروژه‌های آموزشی به صورت ناقص و دارای اشکال فنی بیان کرد: نبود نظارتهای کافی بر روند اجرای پروژه‌های عمرانی و ضعف در این حوزه از سوی مرکز استان از جمله دلایل اجرای ناقص و وجود اشکال فنی در این پروژه‌ها است و نباید علت تمامی قصورات و کوتاهی‌ها را کمبود اعتبارات دانست.

وی با اشاره به شرایط اقتصادی سخت دولت اظهار کرد: در حالی که با این شرایط سخت دولت اعتبارات پروژه‌های آموزشی را تامین می‌کند قصور و کوتاهی در اجرای این پروژه‌ها و تحویل دارای اشکال فنی قابل توجیه نبوده و سبب هدررفت منابع می‌شود که انتظار می‌رود در این زمینه مسئولان امر با جدیت پیگیر اجرای پروژه‌ها باشند.

انتهای پیام/


رفع مسئولیت

مطالب از سایت های مجاز و ایرانی جم آوری شده و لذا در صورت وجود مشکل از طریق [email protected] گزارش تخلف با ما در میان بگذارید.

تبلیغات

بزودی

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار